Pavla Chlupová Musilová

Jsem svatební koordinátorka, která miluje svou práci a svoje nadšení vkládám do každé svatby.
Pomáhám budoucím nevěstám s koordinací a organizací svatby, zajistím ověřené dodavatele, vyzdobím místo obřadu i hostiny a postarám se o hladký průběh celého svatebního dne. 

Jsem moc ráda, že Vás mohu přivítat na mých stránkách. Věřím, že tu najdete inspiraci i pomoc, kterou při plánování svatby hledáte a které není nikdy dost.

Jsem svatební koordinátorka a všechno kolem svateb miluju. Nejprve jsem se nemohla dočkat té svojí, vlastní, kterou jsem si vysnila...A teď, když už ji mám za sebou, se naplno vrhám do každé svatby, kterou mohu naplánovat, zorganizovat a na které se mohu jakýmkoliv způsobem podílet. Neumím si představit už být bez nich.

 Věřím, že svatební den je jedním z nejdůležitějších dnů v životě ženy a muže. Snažím se ho vždy udělat nezapomenutelný, krásný a jedinečný. Aby se každá z vás ve svůj svatební den cítila hlavně v pohodě, krásná, přitažlivá, spokojená a šťastná, naplněná láskou i radostným očekáváním z budoucího manželského života.

Snažím se vždy snoubence co nejlépe poznat, vycítit, jací jsou, co mají rádi a co naopak ne. Co se k nim hodí, co podtrhuje jejich jedinečnost. Jaký styl svatby bude pro ně ten pravý, jak jemně skloubit a sladit dekorace, harmonogram, šaty i obědové menu, aby se k sobě vše hodilo a podtrhlo tak jedinečnou atmosféru jejich svatebního dne.

Mám ráda, když je každá nevěsta originální a svá. Proto nedělám všechny svatby stejné, ale každá je jiná, originální, neokoukaná, jedinečná. Přesně jako Vy. 🙂 

Ne vždy tomu ale takto bylo...

Než jsem se dostala do této fáze, trvalo to dlouho. Začalo to jedním velkým snem středoškolačky, která si usmyslela, že jednou bude svatební koordinátorkou. Bavilo mě cokoliv organizovat, zařizovat, a k tomu jsem milovala svět svateb a vše kolem. Byla jsem a stále jsem navíc šílený perfekcionista se smyslem pro detail, což mi naštěstí v této profesi neskutečně pomáhá. Celých 10 let jsem tuto oblast sledovala a pořád snila a tajně doufala, že jednou seberu odvahu a konečně začnu dělat, co mě baví. Mezitím jsem vystřídala pár pracovních pozic, pohybovala jsem se především v oblasti administrativy. Práce mě nebavila, domů jsem chodila otrávená, naštvaná, netěšila se na další den. Těšila jsem se pouze na pátek a na víkend a už v neděli ráno jsem byla znovu naštvaná, že druhý den musím zase do té práce.

Dekorace jsem si tvořila doma jen tak pro sebe, obcházela svatební veletrhy, sledovala svatební trendy a přispívala do diskuzí na internetu, kde se nevěsty ptaly na rady. Anonymně, schovaná za obrazovkou počítače.

Pak přišel nástup na mateřskou dovolenou. Byla jsem ráda, že mám konečně klid od té své neoblíbené práce a zároveň jsem věděla, že musím něco udělat, abych se tam už nikdy nemusela vrátit. S příchodem syna mi bylo jasné, že dál už nechci pracovat pro despotického šéfa a dělat to, co mě nebaví. Ale že chci tvořit, pomáhat nevěstám s jejich velkým dnem, podílet se na něm.

Děti jsou opravdu našimi velkými učiteli. Až syn mi pomohl uvědomit si, že život je tady a teď, neodkládat věci na "až někdy". Že náš život probíhá nyní. Ne, až děti vyrostou. Až dostavíme dům. Až splatíme hypotéku. Až budeme starší a mít více zkušeností. Ne. Je prostě teď, běží, nečeká.

A tak jsem se rozhodla, tady a teď, jít do toho. Splnit si svůj sen. Znovu jsem propadla svatbám a celé svatební problematice. Zúčastnila jsem se kurzu pro svatební koordinátorky, prošla několika školeními a vzdělávacími programy a pak se do toho konečně pustila. Do mého vysněného povolání. Největší školou ovšem bylo reálné působení ve svatebním světě. Praxe je nejvíc 🙂 

A nyní v životě konečně dělám to, co mě baví, naplňuje. Svatbami prostě žiju. A není to klišé. Je to skutečnost 🙂 

Když zdobíme nějakou svatbu, čas se jakoby zrychlí, je neuvěřitelné, jak to uteče. Pak, když vidím ten výsledek a spokojenost nevěsty, je to ta nejlepší zpětná vazba. To se nedá ani popsat.

Už se mi několikrát stalo, že mi po svatbě nevěsta nebo někdo jiný ze svatebčanů přišel říct - Pavli, vy to děláte srdcem, to je vidět na první pohled. A já vždy žasnu, jak to ti lidi poznají. Protože to je pravda, snažím se to dělat srdcem a miluju to. Ale Vy, co děláte svou práci s radostí a láskou, určitě víte, o čem mluvím.

Letošní sezóna je už mojí čtvrtou a já jsem za to neskutečně vděčná.

Ráda i Vám pomohu s organizací, koordinací svatby či její výzdobou, a provedu Vás bez problémů celým svatebním dnem. 

Vím, jak zařídit a zorganizovat nezapomenutelnou svatbu a to bez jakýchkoliv Vašich nervů a starostí. Ty nechte na mne, ráda se o vše postarám 🙂 

 

Budu se těšit!

Pavla Chlupová Musilová