Dokonalá svatba

Dnešní doba s sebou nese stále nová a nová svatební témata, inspiraci, všude se na nás valí přestylizované fotky dokonalých svateb. Vše ladí do posledního detailu, nikde žádný zádrhel, problém. Vše perfektní.

Ale skutečnost je jiná.

Byla jsem například docela zklamaná, když jsem viděla nádherné fotky ze svatby v jednom vyhlášeném hotelu, kde se odehrává docela dost svateb, je plný na rok dopředu, ale osobně jsem pak viděla, že kolem obřadního místa (na paloučku u rybníka) vede celkem rušná silnice, která obřad ruší. A že v tom rybníčku se během obřadu koupou cizí lidé, kterým to vůbec nepřijde divné. A to z fotek nepoznáte.

Nám se například na jedné svatbě, kde jsme zajišťovaly výzdobu, stalo, že chvíli před obřadem nám venku díky silnému větru spadl malířský stojan, na kterém bylo umístěno zrcadlo s uvítáním svatebčanů. Zrcadlo naštěstí neprasklo, ale celý rám ano. A co teď? Rychle improvizovat. Izolepa došla, takže jsem rám slepila maličkými kousky lepících koleček, co byly určené na nalepení na balonky, aby i bez helia vydržely u stropu. Takže tak 🙂

Co tím chci říct je, že i když dle fotek, co vidíte někde na internetu, vše vypadá úžasně a naprosto bez chybičky, tak věřte, že to tak nemuselo být. Že nevěsta si třeba roztrhla šaty o keř, než se šli fotit, že obřad nebyl přesně ve 12:00 hodin, jak být měl, že všichni hosté neměli připíchnutou myrtu, protože se to prostě nestihlo, že pro prstýnky se svědek musel vracet, protože na ně prostě zapomněl…Chápete, co tím myslím?

Proto nevěřte všemu, co vidíte, svatba není o přehnané dokonalosti. Svatba je především o dvou lidech, kteří se rozhodli vstoupit do společného života s jedním příjmením a snášet spolu vše dobré i zlé, co jim budoucnost přinese.

Samozřejmě, každá chceme, aby zrovna ta naše svatba byla nezapomenutelná. Nádherná. Aby se o ní v rodině a mezi přáteli mluvilo ještě několik let poté (v dobrém, samozřejmě). Ale přesně taková svatba může proběhnout třeba na zahradě Vašich rodičů a ne jen v drahém hotelu s dokonalým personálem. Je to na Vás. Pokud milujete přírodu, lesy, decentní styl, těžko se budete cítit dobře v pětihvězdičkovém hotelu v centru města 🙂

Důležité je, aby jste se tam oba cítili dobře, uvolněně, pohodově. Užívejte si celý den, opravdu velmi rychle uteče. A pokud se nejlépe cítíte v tom luxusním hotelu, tak proč ne? Jde o to, aby to bylo pro Vás to pravé.

Nežeňte se za dokonalostí. Ze zkušenosti vím, že spousta nevěst se před svatbou hodně stresuje. Aby vše klaplo, aby se na nic nezapomnělo, aby se dort neroztekl, zákusky neoschly, šaty neroztrhly, prstýnky nezůstaly doma na poličce, hosté se nenudili… Je toho hodně. Ale věřte, že většinou nic není nakonec tak, jak si naplánujete nebo vysníte. A přesto to vůbec nevadí. Stejně si nakonec svou svatbu užijete, a nebudete vůbec řešit to, že místo v 16 hodin (jak bylo naplánováno podle harmonogramu) se dort krájel až v 17:20 a že jste nestihli všechny hry, co byly nachystané, a že jste u obřadu trošku zmokli…Protože pak stejně převažují ty krásné vzpomínky.

A hlavně – i svatba, kde všechno nevyjde podle představ, kde se na něco zapomene, nakonec dokonalá bude. Protože bude VAŠE.

Takže ano, dokonalá svatba přece jen existuje. A je to každá svatba, která skončí uzavřením manželství dvou milujících se lidí.

A rada na závěr? Odhoďte stres, nervy, a celý den, od začátku až do konce, si jen a jen UŽÍVEJTE! 🙂

Přeji Vám mnoho štěstí.

Pavla Musilová
Jsem svatební koordinátorka, která miluje svou práci a svoje nadšení vkládám do každé svatby. Pomáhám budoucím nevěstám s koordinací a organizací jejich svatebního dne. Poradím, na čem ušetřit a na čem naopak nešetřit. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.